strzałka do góry
facebook
facebook

Akcje naszego Stowarzyszenia

ROK 2017

Podsumowanie i podziękowania

Bieg POGOŃ RAKA, który udało nam się zorganizować 7 października 2017 r. w Lesie Arkońskim cieszył się od momentu uruchomienia zapisów bardzo dużym zainteresowaniem. 500 pakietów startowych rozeszło się na długo przed terminem biegu. Otrzymaliśmy wiele zapytań czy od osób pragnących pobiec „razem z nami” , czy jest możliwość zwiększenia ilości miejsc. Niestety bieg został zaplanowany na 500 osób i ze względów organizacyjnych i finansowych limitu tego nie mogliśmy przekroczyć. W rezultacie czynny udział wzięło dużo ponad 400 osób. Wiele z nich na bieg przybyło rodzinnie, jak również z kibicami. Ogólnie na polanie w Lesie Arkońskim gościliśmy prawie 1000 osób.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie naszej inicjatywy. Z dumą możemy powiedzieć, że w wydarzeniu wzięło udział ponad 500 biegaczy i drugie tyle osób im towarzyszących! Na miejscu pojawili się również dziennikarze lokalnych mediów, jak TVP Szczecin czy Polskie Radio Szczecin.

Wierzymy, że bieg stał się pierwszym krokiem do odczarowania raka płuca jako choroby nieuleczalnej. Możliwe to było, dzięki Państwa wsparciu. Mamy nadzieję, że inicjatywa Pogoń Raka okaże się również pierwszym krokiem w naszej przyszłej współpracy, przy kolejnych projektach.

Chorzy na raka płuca: Walczymy o przeżycie i o jakość życia

Polscy pacjenci z rakiem płuca wciąż nie mają takich samych szans, jak chorzy z innych krajów Europy. To musi się zmienić – przekonuje Anna Żyłowska, prezes Stowarzyszenia Walki z Rakiem Płuca

Materiał wideo dzięki uprzejmości redakacji MedExpress TV

Nie mamy refundowanych nowoczesnych leków pozwalających zmienić raka płuca z choroby śmiertelnej w przewlekłą

Wywiad którego udzieliła z prezes naszego Stowarzyszenia Anna Żyłowska Pani Iwonie Schymalli z MedExpress TV.

Materiał wideo dzięki uprzejmości redakacji MedExpress TV